Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակի 3 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք: Բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են: Մեկը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից է, մյուսների մոտ վիրուսը հայտնաբերվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում:
Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 352 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 39, ընդհանուր մեկուսացված է 79 քաղաքացի:

Три новых случая COVID-19 в Арцахе
Министерство здравоохранения Арцаха сообщает о выявлении в республике трех новых случаев коронавирусного заболевания. Все зараженные – жители Степанакерта. Один из них входил в круг контактов обнаруженных ранее очагов заражения, у остальных вирус был выявлен после их обращения в медучреждение.
В настоящее время проводятся соответствующие работы по выявлению очага заражения и установлению круга контактов.
По сей день COVID-19 диагностирован у 352 человек, 311 из них уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 39 пациентов, изолированы 79 человек.