Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք:
Վարակակիրներից 2 Ստեփանակերտ, մեկը Շուշի քաղաքի բնակիչներ են, մյուսն էլ ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնությունից: Նրանց մոտ հիվանդությունը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 367 մարդու մոտ, որից 320-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 45, ընդհանուր մեկուսացված է 84 քաղաքացի:

В Арцахе выявлены 4 новых случая коронавирусного заболевания
По сообщению Министерства здравоохранения Арцаха, в республике выявлены 4 новых случая коронавирусного заболевания.
Двое вирусоносителей из Степанакерта, один из Шуши, еще один приехал из Российской Федерации. Болезнь у них была обнаружена при обращении в медучреждение. Очаги инфекции выявлены, ведутся работа по установлению круга контактов зараженных.
По сей день COVID-19 диагностирован у 367 человек. 320 из них преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 45 пациентов, изолированы 84 человека.
Состояние четырех больных врачи оценивают как тяжелое, состояние пяти больных – как средней тяжести.