Հնդկաստանին և Հայաստանին միավորում են ջերմ և բարեկամական կապերը. Անկախության տոնի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորել է Հնդկաստանի նախագահը
Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը։
Հաղորդագրության համաձայն ՝ Հնդկաստանի կառավարության, ժողովրդի և անձամբ իր անունից նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդը ջերմ ողջույններ և շնորհավորանքներ է հղել նախագահ Սարգսյանին և հայ ժողովրդին:
«Հնդկաստանին և Հայաստանին միավորում են ջերմ և բարեկամական կապերը: Մեր երկկողմ և բազմակողմ համագործակցությունը և մարդկային շփումները տարիների ընթացքում ընդլայնվել են սոցիալական, քաղաքական, մշակութային և այլ ոլորտներում: Հուսով եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը հետագայում ևս կամրապնդեն Հնդկաստանի և Հայաստանի բազմաբնույթ համագործակցությունը»,-մասնավորապես ասվում է Հնդկաստանի նախագահի ուղերձում:

Indian President: “India and Armenia are united by warm and friendly ties"
Indian President Ram Nath Kovind sent the following message to Armenian President Armen Sarkissian on Armenian Independence Day.
“India and Armenia are united by warm and friendly ties. Our bilateral and multilateral cooperation and human contacts have expanded over the years in social, political, cultural and other spheres. I hope that our joint efforts will further strengthen the multifaceted cooperation between India and Armenia.”
Abhishek
usa and nato should rethink about their alliance and remove turkey from nato .You might be thinking that Armenia is a small country why to get in to this .If you are so called leaders then protect Armenia and countries that can eliminate radicals
Mrigank
I am a Hindu from Indian state of Odisha and i fully support our Armenian Brothers and sisters in these tough times , i have known Armenian Law students on Exchange here in India From Yerevan State Law University and they were friendliest people i have seen. I hope our Governemnets stay strong against Radical Islamic Terrorism