Գայանե Աբրահամյանը հետ է վերցրել մանդատից հրաժարվելու դիմումը
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գայանե Աբրահամյանը հետ է վերցրել մանդատից հրաժարվելու դիմումը: Այս մասին պատգամավորը հայտնել է ֆեյսբուքյան գրառմամբ:
Այս պահին անգամ այս մասին գրելն եմ համարում ժամանակի կորուստ, բայց Ձեր կոչերն անպատասխան չեմ կարող թողնել. իհարկե, այսօր առավել քան երբեւէ բոլորս պետք է միասնական լինենք եւ պատերազմական այս վիճակում մանդատ դնելս առնվազն նշանակում է մարտի դաշտից հեռանալ, եթե չասեմ` դավաճանել։
Այս պատերազմը հաղթելուց հետո համատեղ կքննարկենք անելիքս, հետ եմ վերցնելու հրաժարականի դիմումս, գործընկերներիս հետ լծված ենք արտաքին ֆրոնտում մեր դիրքերը պահելու կարեւոր գործին»,- գրել է պատգամավորը։

Гаянэ Абрамян отозвала заявление об отказе от депутатского мандата
Депутат фракции “Мой шаг” Национального Собрания Гаянэ Абрамян отозвала свое заявление об отказе от мандата. Об этом Абрамян сообщила на своей фейсбуковской странице.
“Сегодня мы все как никогда должны быть едины. И в сегодняшней военной ситуации сложение депутатских полномочий означает как минимум бегство с поля боя, если не предательство.
После того, как мы победим в войне, вместе обсудим мои шаги. Я отзову свое заявление об отказе от мандата. Вместе с коллегами мы участвуем в важном деле сохранения наших позиций на внешнем фронте”,- написала депутат.