Արծրուն Հովհաննիսյան. «Ադրբեջանն ունի 200 մարդկային կորուստ»
Սեպտեմբերի 27-ի 21:00-ի դրությամբ արցախա-ադրբեջանական շփման գծում մարտերը շարունակվում են, իրավիճակը շարունակում է մնալ լարված: Այս մասին սեպտեմբերի 27-ի երեկոյան հրավիրված ասուլիսին ասաց Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ճշտված տեղեկություններով՝ հակառակորդն ունի զգալի կորուստներ, մոտ 200 մարդկային կորուստ, երեք տասնյակ զրահատեխնիկա և երկու տասնյակ անօդաչու (ԱԹՍ): Առաջիկայում Պաշտպանության բանակը զոհերի տվյալներ կհայտնի»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով` հայկական կողմի շուրջ 100 վիրավորներից 10-ը տեղափոխվել է Երևան, ստացել համապատասխան բուժօգնություն, մնացածի վիճակն ավելի թեթև է, տարբեր հոսպիտալային օղակներում են:
Հիշեցնենք, որ ՊԲ-ն ավելի վաղ հայտնել էր նախնական տվյալներով 16 զոհի մասին: Մարդկային կորուստներ ու վիրավորներ կան նաև քաղաքացիական բնակչության շրջանում:

Арцрун Ованнисян: “Азербайджан потерял 200 человек убитыми”
По состоянию на 21:00 27-го сентября бои на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск продолжаются, ситуация остается напряженной. Об этом заявил на пресс-конференции вечером 27 сентября представитель Министерства обороны РА Арцрун Ованнисян.
“По уточненным данным, противник понес значительные потери – около 200 человек убитыми, три десятка единиц бронетехники и два десятка беспилотников. В ближайшее время Армия обороны сообщит данные о своих потерях”,- сказал Ованнисян.
По словам представителя МО РА, десять из 100 раненных армянских военнослужащих доставлены в Ереван, где получили соответствующую медицинскую помощь. Остальные находятся в различных госпитальных звеньях.
Ранее Армия обороны сообщила, что по предварительным данным с армянской стороны погибли 16 военнослужащих. Погибшие и раненые есть также среди гражданского населения.