Անդրանիկ Քոչարյանը կարևորում է համահայկական որակյալ մոբիլիզացիան
Այս մասին սեպտեմբերի 28-ին խորհրդարանում կայացած ճեպազրույցում ասաց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը: Ըստ Քոչարյանի` Ադրբեջանը թե մարդկային, թե տեխնիկայի նոր կորուստներ է արձանագրել:
Հայկական կողմը հաջողություն է արձանագրել նաև Ջաբրայիլի հատվածում, որտեղ երեկվա տվյալներով դիրքային կորուստներ են եղել:
Անդրանիկ Քոչարյանն ընդգծեց` այս պահին դիրքային կորուստների խնդիրը չէ առաջնային, այլ ճիշտ ռազմավարություն իրականացնելը: Քոչարյանը կարևորում է համահայկական մեծ մոբիլիզացիան` ընդգծելով, որ զինկոմիսարիատներ են դիմում կամավորներ, որոնք որոշակի մասնագիտությունների են տիրապետում և իրենց աջակցությունը կարող են ցուցաբերել ՊԲ-ին:
Հարցին, որ հանրության շրջանում տեսակետներ կան, թե ինչու գործի չի դրվում իսկանդեր հրթիռային համակարգը, Քոչարյանն արձագանքեց` երբ կարիք լինի, գործի կդրվի և կոչ արեց նման հարցերը թողնել զինվորականների որոշման վրա:

Андраник Кочарян о важности всеармянской мобилизации
Сегодня утром Армия обороны добилась успехов в районе пересечения Аскерана и Мартакерта. Об этом на брифинге в парламенте сообщил председатель постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян. По словам депутата, Азербайджан понес новые потери как в живой силе, так и в технике.
Армянская сторона добилась успеха также на Джабраилском участке, где, по вчерашним данным, имела позиционные потери.
По словам Кочаряна, на данный момент первоочередной является не проблема позиционных потерь, а задача большой всеармянской мобилизации. Председатель комиссии отметил, что в военные комиссариаты обращаются добровольцы, которые владеют определенными специальностями и могут быть полезны Армии обороны.
На вопрос: почему на задействуется ракетная система “Искандер”? – Андраник Кочарян ответил, что когда потребуется, она будет задействована, и призвал оставить решение подобных вопросов военным.