Մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել Արցախի նախագահն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ամբողջ երկայնքով շարունակվող մարտական գործողությունների ընթացիկ ու հնարավոր հետագա զարգացումներին ծանոթանալու նպատակով սեպտեմբերի 28-ին բանակի մարտական կառավարման կենտրոն են այցելել ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ու ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը, անդրադարձել այն բոլոր գործընթացներին, որոնք իրականացվում են ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից՝ ադրբեջանական ագրեսիային դիմակայելու ուղղությամբ:
Բանակի հրամանատարը վստահեցրել է, որ իրավիճակը լիովին վերահսկվում է ԱՀ ԶՈՒ-ի կողմից և ստեղծվել են լավ հնարավորություններ արձանագրված հաջողությունները հետագայում զարգացնելուհամար:

Президент Арцаха и министр обороны Армении посетили Центр тактического управления армией
По сообщению Министерства обороны Армении, президент Республики Арцах Араик Арутюнян и министр обороны РА Давид Тоноян сегодня посетили Центр тактического управления армией с целью ознакомления с текущим и дальнейшим вероятным развитием процесса боевых действий по всему периметру линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск.
Министр обороны Арцаха, командующий Армией обороны, генерал-майор Джалал Арутюнян представил оперативно-тактическую ситуацию, коснувшись тех процессов, которые осуществляются подразделениями АО по противодействию азербайджанской агрессии.
Командующий армией заверил, что Вооруженные силы Арцаха полностью контролируют ситуацию, отметив, что созданы хорошие возможности для дальнейшего развития достигнутых успехов.