Արծրուն Հովհաննիսյան. «Հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում»
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում։
Այս մասին քիչ առաջ գրառում արեց Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ «Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։ Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%»,- ասված է Հովհաննիսյանի գրառման մեջ։

Armenian Ministry of Defense representative Artsrun Hovhannisyan reported today that during two days of fighting along the Artsakh-Azerbaijan border Armenian military forces have destroyed 22 Azerbaijani tanks and ten other armored vehicles.
Hovhannisyan said that more than 370 Azerbaijani military personnel have died so far in the fighting.
The ministry representative added that Azerbaijani forces launched a new offensive in the Arax River valley in the south and the Mataghis-Talish region in the north.