Արծրուն Հովհաննիսյան. «Հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում»
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում։
Այս մասին քիչ առաջ գրառում արեց Հայաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ «Արցախի ՊԲ-ը հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։ Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%»,- ասված է Հովհաննիսյանի գրառման մեջ։

Арцрун Ованнисян: “Новое наступление в районе долины реки Аракс и на участке Матагис-Талыш”
Противник предпринял новое широкомасштабное наступление в районе долины реки Аракс и на участке Матагис-Талыш. Об этом немногим ранее сообщил представитель Министерства обороны Армении Арцрун Оаннисян.
“Армия обороны Арцаха успешно противостоит всем атакам противника, причиняя ему значительные потери в живой силе и технике. На данный момент уничтожены 22 танка и 10 единиц другой бронетехники. Уничтожено более 370 военнослужащих. У них большое число раненых. Согласно полученным данным, тяжелораненые составляют порядка 35%”,- сообщил А.Ованнисян.