Անհրաժեշտ իրերի հավաքագրում Արցախի համար (լուսանկարներ)
Արմենի, Լիլիի, Ալենի, Արթուրի և իրենց ընկերների նախաձեռնությամբ երեկվանից մարդիկ Արամ Մանուկյանի արձանի մոտակա այգում սնունդ, հիգիենայի պարագաներ, հագուստ և դեղորայք են բերում առաջնագծում ծառայող զինվորականների և Արցախի բնակչություն համար, և դասավորում դրանք համապատասխան արկղերի մեջ:
Նախաձեռնության անդամ Արման Գառնիկյանն ասում է, որ միայն երեկ Պաշտպանության նախարարությանն ուղարկել են մոտ 10 տոննա ալյուր և քաղցրավենիքով 11 բեռնատար: Արձագանքը բավական մեծ է եղել: Այսօր էլ մարդկանց հոսքը չի դադարում:
«Ունենք կամավորների մեծ զորք, որոնք օգնում են, սորտավորում են մարդկանց բերածը»,- շտապում է տեղեկացնել Լիլին:
Արմենն էլ տեղեկացնում է, որ իրենք վաղվանից դադարեցնում են հավաքագրումը: Օգնել ցանկացողները կարող են վարչական շրջաններ դիմել:
«Ինչ-որ խմբեր կեղծիքներ կարող են անել, գիտենք՝ ինչ էր եղել մի քանի տարի առաջ, հասկանալի պատճառներով քաղաքապետի հրամանով ամեն վարչական շրջանի շենքի հետնամասում սնունդը հավաքագրվում է»,- ասում է նա:
Կամավոր Լիլիթն էլ օգնություն տվողների անուններն է լրացնում թղթի վրա: Ասում է՝ ինքը նախաձեռնության անդամ չէ, բայց տեսնելով այստեղ հավաքված մարդկանց՝ որոշել է օգնել հավաքագրման գործում:

Ереванцы собирают помощь для Арцаха (фото)
По инициативе Армена, Лили, Алена, Артура и их друзей со вчерашнего дня все желающие могут прийти в сквер рядом с памятником Араму Манукяну и принести продукты питания, гигиены, одежду и лекарства для отправки военнослужащим на передовую и населению Арцаха. Вся помощь сортируется и складывается в отдельные коробки.
Член инициативы Арман Гарникян сообщил, что только вчера они отправили Министерству обороны 11 грузовиков с десятью тоннами муки и сладостями. Инициатива получила широкий отклик. Поток людей не прекращался и сегодня.
“У нас большая армия волонтеров, которые очень помогают, складывают принесенную помощь”,- сказала Лили.
По словам Армена, с завтрашнего дня они прекращают прием помощи, и все желающие помочь могут обращаться в администрации своих округов.
“По распоряжению мэра столицы сбор продуктов питания организован у здания администрации каждого округа”,- пояснил наш собеседник.