Հակառակորդը հրթիռակոծել է Իվանյան գյուղը, 3 հրթիռ չի պայթել
«Հետքի» գլխավոր խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանն Արցախից հայտնում է, որ այսօր առավոտյան հակառակորդը հրթիռակոծել է Իվանյան գյուղը: Համայնքի վրա 4 հրթիռ է ընկել, որոնցից միայն 1-ն է պայթել՝ վնասելով Նորիկ Գրիգորյանի տունը:
Դատելով լուսանկարներից՝ կարող ենք ասել, որ սրանք «Սմերչ» կամ «Ուրագան» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերի հրթիռներ են:
«Սմերչի» հրթիռի տրամաչափը 300 մմ է, իսկ «Ուրագանինը»՝ 220: Կախված տեսակից՝ «Սմերչի» հրթիռը կարող է թռչել 20-90 կմ, իսկ «Ուրագանինը»՝ 5-35 կմ:
Սա հերթական ապացույցն է այն բանի, որ հակառակորդը խտրականություն չի դնում քաղաքացիական եւ ռազմական օբյեկտների միջեւ՝ թիրախավորելով նաեւ խաղաղ բնակչությանը:

Противник обстрелял село Иванян. Три снаряда не взорвались
Главный редактор Hetq.am Эдик Багдасарян сообщает из Арцаха, что сегодня утром противника обстрелял село Иванян. На общину упали четыре снаряда, из которых взорвался только один, повредив дом Норика Григоряна.
Судя по фотографиям, это снаряды реактивных систем залпового огня “Смерч” или “Ураган”.
Диаметр снаряда “Смерча” 300 мм, “Урагана” – 220 мм. В зависимости от типа снаряды “Смерча” могут пролетать от 20 до 90 км, снаряды “Урагана” – от 5 до 35 км.
Это очередное доказательство того, что противник не делает разницы между гражданскими и военными объектами, обстреливаня также мирное население.