Ազգային ժողովի դահլիճում բավարար պատգամավորներ չկային. նիստը հետաձգվեց
Այսօր Ազգային ժողովի աշխատանքային նիստը տապալվեց, քանի որ քվորում չկա: 131 պատգամավորից գրանցվել է ընդամենը 39 պատգամավոր: ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանը, մեջբերելով ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համապատասխան հոդվածը, նշեց, որ ԱԺ-ն աշխատանքները կշարունակի, երբ քվորում լինի, սակայն գրանցման գործընթացը չի կարող 3 ժամից ավելի լինել:
Նշենք, որ ԱԺ նախագահն ամենեւին էլ մտահոգված չէր, որ իր ղեկավարած խորհրդարանում պատգամավորներն իրենց «տնավարի» են պահում՝ երբ ցանկանում են' գալիս են աշխատանքի, երբ տրամադրություն չեն ունենում' մոռանում են, որ պատգամավոր են ընտրվել:
Այս պահին խորհրդարանում ընդմիջում է հայտարարվել: Ամենայն հավանականությամբ ՀՀԿ-ի խմբակցությունից հիմա զանգերով փորձում են «բերման» ենթարկել պատգամավորներին, որպեսզի կարողանան քննարկել օրենքի նախագծերը:

Заседание НС отложено из-за отсутствия кворума
Сегодняшнее рабочее заседание Национального Собрания вновь не состоялось из-за отсутствия кворума. Из 131 депутата зарегистрировались лишь 39. Спикер Самвел Никоян, зачитав соответствующую статью Регламента НС, заявил, что работа парламента будет продолжена только после обеспечения кворума, однако процесс регистрации не может длиться более трех часов.
Отметим, что председатель парламента совершенно не озабочен тем, что депутаты ведут себя так, как им вздумается забывая, что являются парламентариями.
В настоящий момент в парламенте объявлен перерыв. По всей видимости, фракция Республиканской партии Армении сейчас занята тем, что посредством телефонных звонков пытается “подвергнуть приводу” депутатов для обсуждения законопроектов.