Ֆրանսիացի լրագրողները տեղափոխվում են «Էրեբունի ԲԿ»
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Միքայել Մանուկյանը «Հետքին» հայտնել է, որ ֆրանսիացի լրագրողներին առավոտյան 8.00-ին ուղղաթիռով Ստեփանակերտից տեղափոխել են Երեւանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։
Հիշեցնենք, որ երեկ Արցախի Մարտունի քաղաքում ադրբեջանական հրետակոծությունից վիրավորվել էին ֆրանսիական «Լը Մոնդ» թերթի լրագրողն ու ֆոտոլրագրողը։ Նրանցից Ալան Կավալի վիճակը բժիշկները գնահատում էին ծանր։ Երկուսին էլ վիրահատվել էին Արցախում։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել էր, որ ինքնաթիռը պատրաստ է՝ ֆրանսիացի լրագրողներին տեղափոխելու Ֆրանսիա։

Французских журналистов перевозят в МЦ “Эребуни”
Сегодня в 08.00 утра раненных в Арцахе французских журналистов на реанимобиле перевезут из Степанакерта в ереванский медцентр “Эребуни”. Об этом Hetq.am сообщил директор МЦ “Эребуни” Микаел Манукян.
Напомним, что вчера в результате обстрела азербайджанской стороной города Мартуни в Арцахе ранения получили журналист и фоторепортер французской газеты “Le Mond”. Состояние одного из них, Алана Каваля, врачи оценивали как тяжелое. Оба журналиста были прооперированы в Арцахе.
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что самолет для доставки французских журналистов во Францию готов.