Արթուր Սարգսյան. «Դիերի փոխանակման համար պետք է լինի ժամանակավոր հրադադար, որի միտումն այս պահին չկա»
Զոհված զինծառայողների դիերի փոխանակման հետ կապված դեռևս որևէ գործընթաց չի ընթանում։
«Փոխանակման համար առաջնահերթ գոնե ժամանակավոր հրադադար պետք է լինի, որի միտումը, սակայն, այս պահին չկա»,- ասուլիսին հայտնեց Պաշտպանության բանակի հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը:
«Թշնամու սահմանագոտում գտնվող զոհերի, վիրավորների մասին ես այս պահին չեմ կարող հայտարարել, քանի որ ճշտման կարիք ունի, դեռ ակտիվ փուլը ընթանում է, հրադադար չկա, որպեսզի կարողանանք այդ ամեն ինչը հասկանալ»,- հավելեց ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը։

Артур Саргсян: “Для обмена телами погибших требуется временное перемирие, но на данный момент такой тенденции нет”
Процесс, связанный с обменом телами погибших военнослужащих, пока не осуществляется. “Для обмена в первую очередь необходимо перемирие, но на данный момент такой тенденции нет”,- сказал на сегодняшней пресс-конференции заместитель командующего Армией обороны Артур Саргсян.
“О находящихся в зоне контроля врага погибших и раненых я сейчас ничего сказать не могу, так как эта информация нуждается в уточнении. Пока идет активный этап. Перемирия, которое позволило бы все это понять, нет”,- добавил замкомандующего АО.