Սուրեն Սարումյան. «Հակառակորդը շարունակում է խախտել պատերազմի բոլոր չգրված և գրված օրենքները»
Ադրբեջանը շարունակում է խախտել պատերազմի բոլոր չգրված և գրված օրենքները՝ թիրախավորելով նաև խոր թիկունքում գտնվող բնակավայրերը։ Այսօր ևս խաղաղ բնակավայրերը ենթարկվել են հրետակոծության, այդ թվում՝ հրթիռային հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի քաղաքացիական օբյեկտներին։
Այս մասին քիչ առաջ կայացած ասուլիսին հայտնեց Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ այս պահին մարտական գործողություններ են ընթանում ռազմաճակատի ողջ երկայնքով։ Մարտերը հատկապես ինտենսիվ են հյուսիսային և հարավային ուղղություններով։ Հակառակորդը կիրառում է իր ողջ զինանոցը՝ ԱԹՍ-ներ, ավիացիա, զրահատանկային և հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ, հրետանի։
«Պաշտպանության բանակի մարտիկները, ցուցաբերելով հերոսության իսկապես անօրինակ դրսևորումներ, հետ են մղում հակառակորդի գրոհները՝ ամուր կանգնած իրենց բնագծերում»,- ասաց Սուրեն Սարումյանը։

“Противник продолжает нарушать все писаные и неписаные законы войны” – Сурен Сарумян
Азербайджан продолжает нарушать все писаные и неписаные законы войны, обстреливая также находящиеся в глубоком тылу населенные пункты. Сегодня тоже обстрелам подверглись мирные поселения. Снаряды были выпущены в том числе по гражданским объектам Степанакерта.
Об этом на сегодняшней пресс-конференции сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Арцаха Сурен Сарумян.
По его словам, в данный момент боевые действия идут по всей линии фронта. Наиболее интенсивные бои ведутся на северном и южном направлениях. Противник использует весь свой арсенал: беспилотники, авиацию, бронетехнику, спецназ, артиллерию.
“Бойцы Армии обороны, проявляя беспримерные образцы героизма, отбивают атаки противника”,- сказал Сарумян.