Ա. Հարությունյան. «Կոչ եմ անում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին, միացե՛ք Հայրենիքի պաշտպանության գործին»
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր հայտնել է, որ մեկնում է առաջնագիծ։ Նրա հետ են նաև ԱՀ և ՀՀ ԱԱԾ տնօրենները։
«Տղաները փայլուն են կատարում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը։ Ոգևորված եմ մեր զինծառայողների քաջությամբ ու արհեստավարժությամբ և մեր կամավորականների նվիրվածությամբ։
Մի խոսքով, թե՛ առաջնագծում, թե՛ թիկունքում ամուր ենք կանգնած Հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործի դիրքերում։
Նորից կոչ եմ անում մեր ժողովրդի բոլոր զավակներին, միացե՛ք Հայրենիքի պաշտպանության գործին, հիմա է ժամը»։

Artsakh President Leaves for Frontline
Artsakh President Arayik Harutyunyan today reported that he is leaving for the front line along with the heads of the National Security Services of Artsakh and Armenia.
Harutyunyan said the following at the news briefing in Stepanakert.
The boys are brilliantly fulfilling the task set before them." I am inspired by the courage and professionalism of our servicemen and the devotion of our volunteers.
In a word, both on the front line and in the rear, we stand firmly in the positions of the sacred cause of defending the Homeland.
I call again on all the children of our people to join the defense of the homeland. Now is the time.