Արցախի նախագահ. «Ադրբեջանի բնակչությանը կոչ եմ անում արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար»
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քիչ առաջ իր ֆեյսուքյան էջով հայտարարություն տարածեց, որով կոչ է անում Ադրբեջանի բնակչությանը արագ լքել այն քաղաքները, որտեղ տեղակայված են զինվորական օբյեկտներ։ Այն ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Չնայած բազմաթիվ նախազգուշացումներին՝ Ադրբեջանի ահաբեկչական բանակը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը՝ օգտագործելով «Պոլոնեզ» և «Սմերչ» համակարգեր:
Ադրբեջանի խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայված զինվորական օբյեկտները այսուհետ դարձան պաշտպանության բանակի թիրախները: Ադրբեջանի բնակչությանը կոչ եմ անում արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար:

Artsakh President Says Armenian Forces Will Target Mililitary Facilities in Azerbaijan; Urges Residents to Leave
Artsakh President Arayik Harutyunyan posted the following statement on his Facebook page today urging the people of Azerbaijan to leave those cities where military facilities are located to avoid injury when those installations are struck by Armenian forces.
Despite numerous warnings, the Azerbaijani terrorist army continues to target the civilian population of Stepanakert, using Polonez and Smerch missile systems.
From now on, military facilities permanently located in major cities of Azerbaijan have become the targets of the Defense Army. I call on the people of Azerbaijan to leave these cities as soon as possible to avoid possible losses.