Արցախի նախագահ. «Ադրբեջանի բնակչությանը կոչ եմ անում արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար»
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը քիչ առաջ իր ֆեյսուքյան էջով հայտարարություն տարածեց, որով կոչ է անում Ադրբեջանի բնակչությանը արագ լքել այն քաղաքները, որտեղ տեղակայված են զինվորական օբյեկտներ։ Այն ներկայացնում ենք ստորեւ.
«Չնայած բազմաթիվ նախազգուշացումներին՝ Ադրբեջանի ահաբեկչական բանակը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը՝ օգտագործելով «Պոլոնեզ» և «Սմերչ» համակարգեր:
Ադրբեջանի խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայված զինվորական օբյեկտները այսուհետ դարձան պաշտպանության բանակի թիրախները: Ադրբեջանի բնակչությանը կոչ եմ անում արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար:

Президент Арцаха: “Призываю население Азербайджана быстро покинуть эти города во избежание возможных жертв”
Президент Арцаха Араик Арутюнян немногим ранее разместил на своей странице в Фейсбуке заявление, в котором призвал население Азербайджана быстро покинуть те города, где размещены военные объекты.
“Несмотря на многочисленные предупреждения, террористическая армия Азербайджана продолжает обстреливать мирное население Степанакерта, используя системы “Полонез” и “Смерч”.
Отныне размещенные в крупных городах Азербайджана военные объекты становятся мишенями Армии обороны. Призываю население Азербайджана быстро покинуть эти города во избежание возможных потерь. Всю ответственность за это несет военно-политическое руководство Азербайджана”.