Պաշտպանության բանակը հերքում է Ադրբեջանի կողմից Մատաղիսը գրավելու մասին տեղեկությունը
Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակը հերքում է այն տեղեկությունները, թե իբր Մարտակերտի շրջանի Մատաղիս գյուղն անցել է Ադրբեջանի վերահսկողության տակ: Պաշտպանության բանակի տարածած հաղորդագրությունում ասվում է հետևյալը.
«Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտու ողջ երկայնքով մարտական գործողությունները շարունակվում են: Առավել համառ մարտեր են ընթանում հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք մատնվում են անհաջողության ՊԲ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում:
Ադրբեջանական կողմի պնդումներն այն մասին, թե իբր Մատաղիսը գտնվում է իրենց վերահսկողության ներքո, իրականությանը չի համապատասխանում: Տեսանյությում ցուցադրված հակառակորդի ավտոշարասյան խոցումը տեղի է ունենում Մատաղիս տանող ճանապարհին»:

Армия обороны опровергает информацию о захвате Матагиса Азербайджаном
Армия обороны Республики Арцах опровергла информацию о том, что село Матагис Мартакертского района якобы перешло под контроль Азербайджана. В сообщении АО говорится:
“По всей линии зоны арцахской-азербайджанского конфликта продолжаются боевые действия. Наиболее упорные бои идут на северном и южном направлениях. Противник постоянно предпринимает попытки наступления, которые терпят неудачу благодаря решительным действиям Армии обороны.
Утверждения азербайджанской стороны о том, что якобы Матагис находится под ее контролем, не соответствуют действительности. Содержащиеся в видеоролике кадры поражения автоколонны противника снят․