Հունաստանը հետ է կանչում Ադրբեջանում իր դեսպանին
Հունաստանը խորհրդակցությունների նպատակով հետ է կանչում Բաքվում իր դեսպանին։ Այդ մասին ասվում է Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում։
«Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը Հունաստանում Ադրբեջանի դեսպանին խիստ դժգոհություն է հայտնել Ադրբեջանի կառավարության բացարձակապես անհիմն և վիրավորական պնդումների վերաբերյալ առ այն, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շրջանակներում Հունաստանի տարածքից հաքերային հարվածներ են իրականացվում Ադրբեջանի դեմ, ահաբեկիչ գրոհայինների հավաքագրման ջանքեր են իրականացվում և որ, ենթադրաբար, Հունաստանը հանդուրժողականություն է ցուցաբերում ահաբեկչական գործողությունների նախապատրաստման հարցում:
Հունաստանի արտաքին գործերի նախարար Նիկոս Դենդիասի որոշման համաձայն՝ Ադրբեջանում Հունաստանի դեսպան Ն. Պիպերիգոսը հետ է կանչվել Աթենք՝ խորհրդակցությունների համար»,- նշվում է Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հունաստանի ԱԳՆ-ը նաև հայտարարել է, որ դեսպանին հետ կանչելուց բացի Բաքվին պաշտոնական բողոքի նոտա է փոխանցվել։

Greece has recalled its ambassador to Azerbaijan today after Baku made several allegations that Athens says were unsubstantiated and insulting.
The Greek Ministry of Foreign Affairs issued the following statement on the matter.
Following the completely unsubstantiated and insulting allegations made by the government of Azerbaijan regarding supposed tolerance on the part of the Greek state for preparation of terrorist actions, efforts to recruit terrorist fighters, and cyberattacks from Greek territory on Azerbaijan, in the context of the Nagorno-Karabakh conflict, a stern demarche was made to the Azeri Ambassador yesterday at the Ministry of Foreign Affairs.
Following the demarche, the Greek Ambassador to Azerbaijan, N. Piperigos, was summoned to Athens for consultations, by decision of Minister of Foreign Affairs Nikos Dendias.