Դավիթ Բաբայան․ «Հակառակորդի մեծ ստորաբաժանումներ են ոչնչացվել»
Հոկտեմբերի 7-ի առավոտյան Արցախի հարավում տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների ժամանակ հակառակորդը մեծ կորուստներ է կրել, նրա մեծածավալ հարձակման փորձը լիակատար ձախողվել է, մեծ ստորաբաժանումներ են ոչնչացվել։ Այս մասին Արցախի տեղեկատվական շտաբում հրավիրած մամուլի ասուլիսին տեղեկացրեց Արցախի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդական Դավիթ Բաբայանը։
Այդուհանդերձ ադրբեջանական զինուժը ամբողջ գիշեր հրթիռակոծել և ռմբակոծել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, մի շարք գյուղեր և բնակավայրեր։ Կան ավերածություններ, տուժածներ։
«Թշնամին թիրախավորում է բացառապես քաղաքացիական օբյեկտներ, և սա ռազմավարություն է։ Սա ոչ միայն ռազմավարություն և մարտավարություն է, այլև սա իրենց հոգու կառուցվածքն է, իրենց փիլիսոփայությունն է, աշխարհայացքը՝ ահաբեկել մեզ, թիրախավորել դպրոցները, մանկապարտեզները, որպեսզի փորձ անի մեր ժողովրդի կամքը կոտրել, ջարդել, չի ստացվելու։ Թիրախավորում են ենթակառուցվածքները։ Ամեն ինչ անում են, որ մաքսիմալ վնաս հասցնեն մեր բնակիչներին»,- հայտարարեց Դավիթ Բաբայանը։

Давид Бабаян: “Уничтожены крупные подразделения противника”
В ходе военных действий, происходивших на юге Арцаха утром 7 октября, противник понес большие потери. Предпринятая им попытка широкомасштабного наступления полностью провалилась, уничтожены крупные подразделения. Об этом сообщил на брифинге в Информационном центре Арцаха советник по внешнеполитическим вопросам президента Республики Арцах Давид Бабаян.
Несмотря на это, азербайджанские вооруженные силы всю ночь наносили ракетные удары по столице Арцаха Степанакерту, нескольким селам и населенные пунктам. Есть разрушения и пострадавшие.
“Враг выбирает в качестве мишеней исключительно гражданские объекты. Это его стратегия и тактика. Но не только. Это устройство их души, их философия, их мировоззрение – терроризировать нас, обстреливать школы, детские сады, чтобы попытаться сломить дух нашего народа . Не получится. Они наносят удары по инфраструктурам, делают все, чтобы причинить нашим жителям максимальный ущерб”,- сказал Давид Бабаян.