«Հնարավոր դարձավ փրկել մեր 19 դիրքապահ զինծառայողների կյանքը». Արայիկ Հարությունյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտնել է հայկական զինված ուժերի իրականացրած ռազմական գործողության մասին, որով հնարավոր է դարձել փրկել 19 զինծառայողի կյանք:
«Պաշտպանության բանակի հերթական փայլուն ռազմագործողությամբ ոչ միայն ազատագրվեց կորցրած դիրքերից մեկը, այլև հնարավոր դարձավ փրկել մեր դիրքապահ 19 զինծառայողների կյանքը, ովքեր օրեր առաջ, քաջաբար դիմագրավելով թշնամուն, նահանջելու փոխարեն` ստիպված թաքնվել էին մոտակա անտառում` սպասելով մեր զորքի հակահարձակման իրականացմանը:
Ի դեպ, այդ օպերացիայի արդյունքում, թշնամին ունեցել է զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ, իսկ մարտադաշտում թողնելով ավելի քան հարյուր զոհ արագ նահանջել է:

“Удалось спасти жизни оборонявших позицию наших 19 военнослужащих”
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сообщил об осуществленной армянскими вооруженными силами военной операции, благодаря которой удалось спасти жизни наших 19 военнослужащих.
“В результате осуществленной Армией обороны очередной блестящей военной операции удалось не только вернуть одну из потерянных позиций, но и спасти жизни оборонявших эту позицию 19 наших военнослужащих, которые несколько дней назад отважно противостояли врагу и вместо отступления спрятались в близлежащем лесу в ожидании контрнаступления наших войск.
Кстати, в результате этой операции враг понес большие потери в бронетехнике и, оставив на поле боя свыше ста погибших, быстро отступил.