Մի շարք զինծառայողներ կարժանանան պետական բարձր պարգևների
Պաշտպանության բանակի կողմից պետական բարձր պարգևների են ներկայացվել մի շարք զինծառայողներ, որոնք մարտի դաշտում աչքի են ընկել հետևալ սխրագործություններով.
«Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի ներկայացված կապիտան Հրանտ Գալստյանն է: Բարձր պետական պարգևը ստանալու է թշնամական 5 տանկ ու 3 ՀՄՄ ոչնչացնելու համար, իսկ մայոր Կարեն Առաքելյանը ներկայացվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի՝ հակառակորդի 1 տանկ ու 2 ՀՄՄ խոցելու համար:
Շարքային Նարեկ Հովհաննիսյանը, կրտսեր սերժանտ Գառնիկ Բաղդասարյանն ու շարքային Դավիթ Դավթյանը տանկային հաշվարկի կազմով ոչնչացրել են թշնամական 3 ՀՄՄ ու երեքն էլ ներկայացվել «Արիության համար» մեդալի:
Կրտսեր սերժանտ Ռոբերտ Մաթևոսյանը «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի է ներկայացվել հակառակորդի 6 տանկ ու 1 ՀՄՄ ոչնչացնելու համար: «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի ներկայացված կապիտան Ալեքսան Սահակյանի վաշտը հայտնվել էր հակառակորդի ծուղակի մեջ: Չի նահանջել, չի հանձնվել, մարտը վարել է մինչև վերջ և, պատճառելով հակառակորդին մեծաթիվ կորուստներ, կազմակերպել է անձնակազմի անվտանգ դուրս բերումը ծուղակից և զբաղեցրել նոր բնագիծ:
Իսկ մայոր Հովհաննես Այվազյանը ներկայացվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի՝ թշնամական 3 տանկ ոչնչացնելու համար:
Արցախի պաշտպանության նախարարությունն ընդգծում է, որ նշված բոլոր զինծառայողները շարքում են և մինչև պարգևների ստանալը, ներկայացվեն ավելի բարձր պետական գնահատանքի:

Ряд военнослужащих представлен к высоким государственным наградам
Армия обороны представила к высоким государственным наградам ряд  отличившихся подвигами на поле боя военнослужащих.
Капитан Грант Галстян представлен к ордену “Боевой крест” 1-ой степени. Галстян получит высокую государственную награду за уничтожение 5 танков и 3 БМП.
Майор Карен Аракелян представлен к ордену “Боевой крест” 2-ой степени за уничтожение 1 танка и 2 БМП.
Рядовой Нарек Ованнисян, младший сержант Гарник Багдасарян и рядовой Давид Давтян в составе танкового расчета уничтожили 3 вражеских БМП. Все трое представлены к медали “За мужество”.
Младший сержант Роберт Матевосян представлен к ордену “Боевой крест” 1-ой степени за уничтожение 6 танков и 1 БМП противника. К ордену “Боевой крест” 1-ой степени представлен капитан Алексан Саакян. Его рота оказалась в ловушке противника, но не отступила, не сдалась, вела бой до конца и, причинив противнику многочисленные потери, организовала безопасный выход личного состава из ловушки, после чего заняла новую исходную линию.
Майор Ованнес Айвазян представлен к ордену “Боевой крест” 2-ой степени за уничтожение трех вражеских танков.