Հայկական ուժերը չեն հարվածել Մինգեչաուրի և Աղջաբադի ուղղությամբ. ՊՆ
ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հերքել է ադրբեջանական կողմի տարածած հերթական լուրը:
«Մինգեչաուրի և Աղջաբադի ուղղությամբ հայկական ուժերի, իբր, ինտենսիվ հարվածելու մասին ադրբեջանական հայտարարությունները հերթական կեղծիքն են։
Մարտական գործողությունների շրջանում ՊԲ ստորաբաժանումների խոցման համար առկա են հակառակորդի բավարար թիրախներ։
Նախազգուշացում ենք, որ ադրբեջանական զինուժի կողմից բնակավայրերի և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների հանդեպ որևէ սադրանքի դեպքում Արցախի ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամարժեք կոշտ»,- գրել է Շուշան Ստեփանյանը։

Армянские силы не наносили удары в направлении Мингечаура и Агджабада – МО
Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян опровергла в Фейсбуке очередную дезинформацию азербайджанской стороны.
“Заявления азербайджанской стороны о том, что армянские силы якобы нанесли интенсивные удары по Мингечауру и Агджабаду, являются очередной ложью.
В период боевых действий имеется достаточно мишеней противника для поражения подразделениями Армии обороны.
Предупреждаем, что в случае любой провокации азербайджанских вооруженных сил против населенных пунктов и гражданских инфраструктур ответ АО Арцаха будет несоразмерно жестким”,- написала Шушан Степанян.