Նիկոլ Փաշինյան. «Արցախը պետք է դառնա համաշխարհային արդարության խորհրդանիշ»
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում լուսանկարներ է հրապարակել աշխարհի տարբեր երկրներում հայերի կազմակերպած ցույցերի եւ բողոքի ակցիաների մասին ընդդեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի եւ նշել, որ այս օրերին աշխարհի հայությունը ցույց է տալիս համախմբվածության ուժը։
«Այս շարժումը պետք է գրավիչ դարձնել նաեւ այլ ազգերի ներկայացուցիչների համար՝ ովքեր դեմ են բռնությանը, կոռուպցիային, ահաբեկչությանը եւ ձգտում են արդարության, ազատության եւ սիրո հաղթանակին։
Արցախը պետք է դառնա համաշխարհային արդարության խորհրդանիշ։
Աշխարհը պետք է ճանաչի Արցախի ինքնորոշման իրավունքը։ Եթե դա չեն անում կառավարություններն ու խորհրդարանները, դա կարող են անել ժողովուրդները, անհատները, կազմակերպությունները:
Սա պետք է դառնա այդպիսի անհատներին, ժողովուրդներին, կազմակերպություններին միավորող համաշխարհային շարժում»,-գրել է վարչապետը։

Никол Пашинян: “Арцах должен стать символом мировой справедливости”
Премьер-министр Никол Пашинян разместил на своей странице в Facebook снимки с организованных армянами в различных странах мира манифестаций и акций протеста против агрессии Азербайджана, отметив, что в эти дни армянство всего мира продемонстрировало силу единения.
“Это движение необходимо сделать привлекательным и для представителей других наций, которые выступают против насилия, коррупции, терроризма и стремятся к победе справедливости, свободы и любви. Арцах должен стать символом мировой справедливости.
Мир должен признать право Арцаха на самоопределение. Если это не делают правительства и парламенты, это могут сделать народы, личности, организации. Это должно стать общемировым движением, объединяющим таких личностей, такие народы и организации”,- написал премьер.