Հադրութի հատվածում լայնածավալ մարտական գործողությունները շարունակվում են
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկություններ են տարածում այն մասին, որ իբր Կարմիր Շուկայի ուղղությամբ նահանջող ՊԲ ստորաբաժանումներին հասցվել են հրետանային հարվածներ, որոնց արդյունքում կան լուրջ կորուստներ: Այս մասին հայտնում է ՊԲ-ն ու հերքում այդ տեղեկությունները։
«Ադրբեջանական քարոզչամեքենան, սովորության համաձայն, խեղաթյուրում է իրականությունը՝ փորձելով ամեն գնով ապացուցել Հադրութը վերահսկողության տակ վերցնելու մասին Ի. Ալիևի մերկապարանոց հայտարարությունը:
ՊԲ ստորաբաժանումները ռազմաճակատի ամբողջ երկարությամբ շարունակում են վստահորեն կատարել առաջադրված մարտական խնդիրները:
ՊԲ ստորաբաժանումները միևնույն ժամանակ հաջողությամբ կասեցնում են հումանիտար հրադադարի ռեժիմին չհետևող ադրբեջանական զինուժի հարձակողական գործողությունների փորձերը:
Հադրութի ուղղությամբ շարունակվում է ներթափանցած դիվերսիոն-հետախուզական խմբի շրջափակման և ոչնչացման ռազմագործությունը:
Օպերատիվ իրադրությունը գտնվում է ՊԲ լիարժեք վերահսկողության ներքո:
Մեր հայրենակիցներին հորդորում ենք հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին»,- նշված է ՊԲ հայտարարության մեջ:

На Гадрутском участке продолжаются широкомасштабные боевые действия
Азербайджанские СМИ распространяют сведения о том, что якобы отступающим на направлении Кармир Шука подразделениям Армии обороны нанесены артиллерийские удары, в результате чего АО имеет серьезные потери. Армия обороны опровергает эти сведения.
“Азербайджанская пропагандистская машина по привычке искажает реальность, пытаясь любой ценой доказать голословные заявления И.Алиева об установлении контроля над Гадрутом.
Подразделения АО продолжают уверенно выполнять поставленные боевые задачи по всей длине фронта.
В то же время подразделения Армии обороны успешно пресекают попытки наступления азербайджанских вооруженных сил, не соблюдающих режим гуманитарного прекращения огня.
В направлении Гадрута продолжается военная операция по окружению и уничтожению диверсионно-разведывательной группы.
Оперативная ситуация находиится под полным контролем АО.
Призываем наших соотечественников следить исключительно за официальными сообщениями”,- говорится в заявлении АО.