Հակամարտության գոտում գիշերը պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածություն
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը մնացել է անփոփոխ:
Արցախի Պաշտպանության բանակի հաղորդմամբ՝ առավոտյան հարավային, հյուսիսային, հյուսիս-արևելյան և արևելյան ուղություններով հակառակորդը վերսկսել է հրթիռահրետանային ակտիվ կրակով ուղեկցվող գործողությունները:
«Թշնամին հատկապես ակտիվ է ճակատային գծի հյուսիս-արևելյան հատվածում։ ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու և վերջինիս պլանները ձախողելու համար բոլոր ուղղություններում ձեռնարկում են համարժեք գործողություններ՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,- նշված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ночью в зоне конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность.
По сообщению Армии обороны Арцаха, утром на южном, северном и северо-восточном и восточном направлениях противник возобновил действия, сопровождавшиеся активным ракетно-артиллерийским огнем.
“Враг наиболее активен на северо-восточном участке фронта. С целью подавления огня противника подразделения Армии обороны на всех направлениях предпринимают адекватные действия, сохраняя под контролем оперативно-тактическую ситуацию”,- говорится в сообщении АО.