Հակոբ Արշակյան. «Ռազմարդյունաբերական ընկերություններն աշխատում են ուժերի գերլարումով»
Բարձր տեխնոլոգիաների և արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը ֆեյսբուք իր էջում հայտնել է, որ ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի և պաշտպանության բանակի հերոսական հակազդեցության այս օրերին ռազմարդյունաբերական ընկերություններն աշխատում են ուժերի գերլարումով։
«Վնասված զինտեխնիկայի վերանորոգումից մինչև հարվածային և պաշտպանական միջոցների արտադրություն, փորձանմուշների ռազմական իրավիճակներում փորձարկումներից մինչև նոր խնդիրների լուծում։ Սա նաև վերաբերվում է հարվածային և հետախուզական ԱԹՍ֊ների մշակումներին։
Շատ աշխատանքներ 24֊ժամյա ջանքերի շնորհիվ պլանավորվածից անգամներ ավելի մեծ տեմպերով են արվում, որպեսզի օր առաջ հասանելի դառնան զինված ուժերին»,- հայտարարել է նախարար Արշակյանը։

Акоп Аршакян: “Военно-промышленные компании работают со сверхнапряжением сил”
Министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян на своей странице в Facebook сообщил, что в эти дни героического отражения азербайджано-турецкой агрессии Армией обороны военно-промышленные компании работают со сверхнапряжением сил.
“От ремонта поврежденной военной техники до производства ударных и защитных средства, от испытаний экспериментальных образцов в военных ситуациях до решения новых задач. Это касается также разработок ударных и разведывательных БПЛА.
Благодаря 24-часовым усилиям многие работы выполняются в разы быстрее запланированного, чтобы как можно раньше стать доступными вооруженным силам”,- написал А.Аршакян.