Արսեն Թորոսյանն այցելել է Վարդենիսի և Մարտունու բժշկական կենտրոններ
Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նախարար Արսեն Թորոսյանը Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանի ուղեկցությամբ այցելել է Վարդենիսի և Մարտունու բժշկական կենտրոններ, տեղում ծանոթացել վիրավորների բուժման կազմակերպման գործընթացին:
Շրջայցի ընթացքում նախարարը հետաքրքրվել է բժշկական կենտրոնների անհրաժեշտ կարիքներով և հավաստիացել, որ թե՛ բուժանձնակազմը, և թե՛ բուժօգնության կազմակերպման հարցերը մատուցվում են բարձր որակով:
Արսեն Թորոսյանը շրջել է հիվանդասենյակներում, հետաքրքրվել վիրավոր զինվորների առողջական վիճակով և նրանց բուժման ընթացքով: Նախարարը վերջիններիս հետ զրույցի ընթացքում շնորհակալություն է հայտնել անձնազոհ ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:

Арсен Торосян побывал в медцентрах Вардениса и Мартуни
Министр здравоохранения Арсен Торосян в сопровождении губернатора Гегаркуникской области Гнела Саносяна посетил медицинские центры в Варденисе и Мартуни, чтобы на месте ознакомиться с процессом организации лечения раненых.
В ходе посещения министр поинтересовался нуждами больниц, заверив, что пациентам оказывается высококвалифицированная медицинская помощь.
Министр обошел палаты, поинтересовался состоянием здоровья раненых солдат и ходом их лечения. Арсен Торосян выразил благодарность солдатам за самоотверженную службу и пожелал им скорейшего выздоровления.