ՊԲ․ «Հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը»
Հակառակորդը շարունակում է խախտել հումանիտար հրադադարը՝ կրկին թիրախավորելով խաղաղ բնակավայրերն ու գյուղերը: Այս մասին հայտնում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
«Մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքին հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնելուց բացի, այդ ուղղությամբ այսօր թշնամին կիրառել է նաև ռազմական ավիացիա: ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդին լռեցնելու համար դիմում են համապատասխան գործողությունների»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն էլ հայտնում է, որ Շահումյանի, Մարտակերտի և Հադրութի շրջանների ուղղությամբ տարբեր զինատեսակներից թիրախավորվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։ Տուժածներ չկան։

АО: “Противник продолжает наносить удары по мирным населенным пунктам”
Противник продолжает нарушать гуманитарное прекращение огня, вновь нанося удары по мирным населенным пунктам и селам, сообщает Министерство обороны Арцаха.
“Помимо нанесения ракетно-артиллерийских ударов по городу Мартакерт, сегодня враг применил на этом направлении также военную авиацию. Подразделения Армии обороны с целью подавления активности противника прибегают к соответствующим действиям”,- говорится в официальном сообщении.
Государственная служба чрезвычайных ситуаций Арцаха сообщает, что в направлении Шаумянского, Мартакертского и Гадрутского районов из различных видов оружия были обстреляны гражданские инфраструктуры. Пострадавших нет.