ՊԲ․ «Հակառակորդը շարունակում է թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը»
Հակառակորդը շարունակում է խախտել հումանիտար հրադադարը՝ կրկին թիրախավորելով խաղաղ բնակավայրերն ու գյուղերը: Այս մասին հայտնում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը։
«Մասնավորապես Մարտակերտ քաղաքին հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնելուց բացի, այդ ուղղությամբ այսօր թշնամին կիրառել է նաև ռազմական ավիացիա: ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդին լռեցնելու համար դիմում են համապատասխան գործողությունների»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն էլ հայտնում է, որ Շահումյանի, Մարտակերտի և Հադրութի շրջանների ուղղությամբ տարբեր զինատեսակներից թիրախավորվել են քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։ Տուժածներ չկան։

The Azerbaijani military continues to violate the humanitarian ceasefire by again targeting peaceful settlements and villages, this according to the Artsakh Defense Army (ADA).
"In addition to shelling the town of Martakert, Azerbaijan also used military aircraft in that direction. Defense Army units are taking appropriate steps to silence the enemy," the official statement reads.
The Artsakh Emergency Situations Service reports that civilian structures were targeted in the Shahumyan, Martakert and Hadrut regions. No casualties were reported.