Ստեփանակերտը մաքրվում է թշնամու արձակած ռումբերից և հրթիռներից
Բնակչության անվտանգ կենսապահովման նպատակով ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն գնդապետ Կարեն Սարգսյանի հանձնարարականով, ծառայության փրկարար ուժերի վարչության սակրավորական խմբերը շարունակում են մայրաքաղաք Ստեփանակերտը մաքրել պայթած ու չպայթած ռումբերից և հրթիռներից: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետքկան ծառայությունը։
«Սակրավորներն արդեն մի քանի թաղամասերի հարակից տարածքներում և բանուկ ճանապարհների մոտակայքում գտնվող 300մմ «Սմերչ» տեսակի հրթիռները հանել և ոչնչացնելու նպատակով տեղափոխել են անվտանգ վայր:
Աշխատանքները կշարունակվեն նաև առաջիկա օրերին, իսկ կրակի ամբողջական դադարից հետո՝ շրջաններում», - նշված է հայտարարության մեջ:

Степанакерт расчищается от вражеских ракет и снарядов
По распоряжению директора Госслужбы чрезвычайных ситуаций Арцаха, полковника Карена Саргсяна, группы саперов продолжают расчищать столицу Степанакерт от разорвавшихся и неразорвавшихся ракет и снарядов с целью обеспечения безопасной жизнедеятельности населения.
“Саперы уже вывезли в безопасное место с целью уничтожения 300-миллиметровые снаряды “Смерч”, упавшие на соседние с некоторыми кварталами территории и вблизи оживленных дорог.
Работа будет продолжена и в ближайшие дни. А после полного прекращения огня эти работы будут проведены также в районах”,- говорится в сообщении Госслужбы чрезвычайных ситуаций Арцаха.