Հակառակորդը «Սմերչ»-ով հրթիռակոծել է Կարմիր շուկա համայնքը. նախնական տվյալներով` զոհվել է մեկ խաղաղ բնակիչ
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնում է, որ այսօր` ժամը 19:00-ին, հերթական անգամ խախտվել է հումանտիտար հրադադարը. նշանակետում Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքն է եղել:
ՊՆ խոսնակը, հղում կատարելով Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությանը, տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանը «Սմերչ» կասետային հրթիռներով հրթիռակոծել է համանքը, ինչի հետևանքով, նախնական տվյալներով, զոհվել է մեկ խաղաղ բնակիչ:

Противник обстрелял кассетными ракетами “Смерча” общину Кармир Шука. По предварительным данным, погиб один мирный житель
Сегодня в 19:00 в очередной раз было нарушено гуманитарное прекращение огня. Под прицелом противника оказалась община Кармир Шука в Мартунинском районе, сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян со ссылкой на Госслужбу чрезвычайных ситуаций Арцаха.
По словам пресс-секретаря, Азербайджан обстрелял общину кассетными ракетами “Смерча”, вследствие чего, по предварительным данным, погиб один мирный житель.