Եվրոպական մի շարք երկրներում հայերը փակել են միջպետական ճանապարհները
Առավոտյան 7-ին հայերը երկու կողմից փակել են Բելգիա-Ֆրանսիա միջպետական ճանապարհը՝ բողոքի ակցիա կազմակերպելով ընդդեմ Արցախի և Հայաստանի նկատմամբ արդեն 20 օր իրականացվող ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի, խաղաղ բնակչությանը հասցվող վնասների։
Նրանք եվրոպական երկրներից պահանջել են չլռել եւ արձագանքել Արցախում եւ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձություններին:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցներից Տաթևիկ Սարգսյանը «Հետքի» հետ զրույցում նշեց՝ Ֆրանսիայի հյուսիսում գտնվող Լիլ քաղաքից դեպի Բելգիա տանող ճանապարհը մեկ ժամից ավելի երկկողմանի փակ է եղել։
«Մենք իրենց հասկացնում ենք, որ եթե նրանք փողի համար չեն ընդունում ոչ մի օրենք, այս ձևով ավելի մեծ ֆինանսական կորուստներ կունենան»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Տաթեւիկ Սարգսյանը:
Եվրոպական մի շարք երկրներում հայերը փակել են կարևոր նշանակություն ունեցող միջպետական ճանապարհները՝ պարալիզացնելով Եվրոպան։
Մասնավորապես՝ երկկողմանի փակ է եղել Բեգլիա-Նիդերլանդներ, Գերմանիա-Դանիա, Ֆրանսիա-Իսպանիա, Ֆրանսիա-Իտալիա մայրուղիները:

В ряде европейских городов армяне перекрыли межгосударственные дороги
В 7 часов утра армяне перекрыли с обеих сторон межгосударственную дорогу Бельгия-Франция в знак протеста против продолжающейся уже 20 дней азербайджано-турецкой агрессии в отношении Арцаха и Армении, от которой страдает мирное население.
Они требовали от европейских стран не молчать и отреагировать на события в Арцахе и Армении.
Участница акции протеста Татевик Саргсян в беседе с Hetq.am отметила, что дорога от города Лиль на севере Франции до Бельгии уже больше часа заблокирована с обеих сторон.
“Мы им даем понять, что если они ради денег не принимают какой-либо закон, то в результате этой акции их финансовые потери будут еще больше”,- отметила Татевик.
В ряде европейских стран армяне перекрыли важные межгосударственные магистрали, тем самым парализовав Европу.
В частности, в двустороннем порядке заблокированы магистрали Бельгия-Нидерланды, Германия-Дания, Франция-Испания, Франция-Италия.