Նախկին պատգամավոր Ռուստամ Գասպարյանի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել
Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, «Սև հովազ» ջոկատի հրամանատար Ռուստամ Գասպարյանի վիրահատությունը բարեհաջող է անցել: Վերջինս բեկորային վնասվածքներ էր ստացել գլխի շրջանում:
Այս մասին մեզ հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը: Գասպարյանին վիրահատել են Ստեփանակերտում, այնուհետև տեղափոխել Գորիսի ԲԿ: Զոհրաբյանի խոսքով` հնարավորության դեպքում Ռուստամ Գասպարյանին ուղղաթիռով պետք է տեղափոխեն Երևան:
Նախկին պատգամավորը ծանր վիրավորում էր ստացել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին ընթացող մարտերի ժամանակ:
Ռուստամ Գասպարյանը երկու գումարման խորհրդարանների պատգամավոր է, Արցախյան առաջին պատերազմի մասնակից, Հայաստանի և Արցախի Արիության մեդալի շքանշանակիր:

Операция бывшего депутата НС Рустама Гаспаряна прошла успешно
Операция бывшего депутата Национального Собрания, командира отряда “Черный леопард” Рустама Гаспаряна прошла успешно. Гаспарян получил осколочные ранения головы. Об этом Hetq.am сообщила депутат парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян.
По словам депутата, Гаспаряна прооперировали в Степанакерте, затем перевезли в медцентр Гориса, однако при первой возможности доставят на вертолете в Ереван.
Бывший депутат получил тяжелое ранение во время одного из боев на карабахско-азербайджанской границе.
Отметим, что депутат армянского парламента двух созывов Рустам Гаспарян был участником первой Арцахской войны. Награжден медалью “За отвагу” Республики Арцах.