Լուսադեմին ադրբեջանական կողմը հրթիռահրետակոծել է խաղաղ բնակավայրերը (տեսանյութ)
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը, օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Լուսադեմին ադրբեջանական կողմը, հերթական անգամ խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել է հրթիռահրետանային հարվածները խաղաղ բնակավայրերի ուղղությամբ:
Առավել ինտենսիվ հարվածներ են հասցվել Ստեփանակերտի և Շուշիի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակը լռեցնելու ուղղությամբ դիմել են համարժեք գործողությունների: Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:

На рассвете Азербайджан возобновил ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранилась относительно стабильная напряженность.
Как сообщает Армия обороны НКР существенных изменений в оперативно-тактической обстановке не зафиксировано. На рассвете Азербайджан, в очередной раз нарушив гуманитарное перемирие, возобновил ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам.
Наиболее интенсивные удары были нанесены по гражданской инфраструктуре Степанакерта и Шуши. Подразделения Армии обороны НКР осуществили адекватные действия для подавления огня противника.
В настоящее время оперативно-тактическая ситуация находится под контролем подразделений Армии обороны.