ԱԹՍ-ների հարվածների հետևանքով վնասվել են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք և Կութ գյուղերի դպրոցները
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի պայմաններում թշնամու անօդաչու թռչող սարքերի հարվածների հետևանքով վնասվել են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք և Կութ գյուղերի միջնակարգ դպրոցները։
Հարվածների ալիքից կոտրվել են ուսումնական հաստատությունների պատուհանների ապակիները, պատերին առաջացել են ճաքեր։ Դպրոցների վարչական անձնակազմը և այլ աշխատակիցներ չեն տուժել։
ԿԳՄՍՆ-ն հայտնում է նաև, որ նախարարությունը և մարզպետարանն անմիջապես քայլեր են նախաձեռնելու՚ պատճառված վնասը վերականգնելու և ուսումնական գործընթացի համար անհրաժեշտ պայմաններ ապահովելու ուղղությամբ:

В результате ударов БПЛА повреждены школы в селах Сотк и Кут Гегаркуникской области Армении
В условиях развязанной Азербайджаном агрессии вражеские беспилотные летательные аппараты нанесли удары, в результате которых пострадали средние школы в селах Сотк и Кут Гагеркуникской области, сообщает Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении.
От ударной волны в школьных зданиях выбиты стекла, на стенах образовались трещины. К счастью, никто из сотрудников не пострадал.
МОНКС совместно с областной администрацией сразу предприняло шаги по ликвидации ущерба и обеспечению необходимых условий для учебного процесса.