Հոկտեմբերի 25-ի գիշերը հակառակորդը հրետակոծել է Մարտունու և Ասկերանի շրջանների գյուղերը
Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակել են հրետակոծել հայկական բնակավայրերը: Այս մասին հաղորդում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը (ԱԻՊԾ)։
Հրետանի է կիրառվել Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքների ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի ուղղությամբ:
«Ընդ որում, թշնամական ուժերը նշանառության տակ են վերցրել ոչ միայն խաղաղ բնակավայրերը, այլև այդ համայնքների հարակից տարածքները՝ անտառներով ու գյուղատնտեսական նշանակության դաշտավայրերով:
Նշված բնակավայրերում ռազմական որևէ օբյեկտ չկա: Քաղաքացիական շրջանում կորուստներ և տուժածներ չունենք»,- ասվում էԱԻՊԾ հաղորդագրությունում:

Ночью противник обстрелял села Мартунинского и Аскеранского районов
В ночь с 24 на 25 ноября вооруженные силы Азербайджана продолжали обстреливать армянские населенные пункты. Об этом сообщает Госслужба чрезвычайных ситуаций Арцаха. Артиллерийские удары были нанесены по общинам Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен Мартунинского района и по селу Аветараноц Аскеранского района.
“При этом враг взял под прицел не только мирные населенные пункты, но и сопредельные с общинами леса и территории сельскохозяйственного назначения.
В указанных населенных пунктах нет военных объектов. Жертв и пострадавших среди гражданского населения нет”,- говорится в сообщении ГСЧС.