ՊՆ. «Հայկական կողմը խստորեն պահպանում է ժամը 08:00-ից սահմանված հումանիտար հրադադարի ռեժիմը»
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ պաշտոնապես հայտարարում է, որ հայկական կողմը խստորեն պահպանում է ժամը 08:00-ից սահմանված հումանիտար հրադադարի ռեժիմը:
«Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե, իբր, հայկական կողմը խախտել է հումանիտար հրադադարի ռեժիմը, չեն համապատասխանում իրականությանը և ունեն ակնհայտ սադրիչ բնույթ:
Այս առումով, ՀՀ պաշտպանության նախաարությունը կարևորում է հրադադարի ռեժիմի պահպանման հստակ պարամետրերի շուտափույթ ներդրումը և Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդրությամբ ռազմագերիների և պահվող այլ անձանց, ինչպես նաև զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացի մեկնարկը»:

Армянская сторона неукоснительно соблюдает режим гуманитарного прекращения огня – МО РА
Министерство обороны РА еще раз официально заявляет, что армянская сторона неукоснительно соблюдает установленный с 08:00 режим гуманитарного прекращения огня.
“Заявления азербайджанской стороны о том, что армянская сторона якобы нарушила режим гуманитарного прекращения огня, не соответствуют действительности и носят явно провокационный характер.
В этом плане Минобороны РА придает важное значение скорейшему внедрению четких параметров соблюдения режима прекращения огня и началу процесса обмена военнопленными, удерживаемыми лицами и телами погибших при посредничестве Международного Комитета Красного Креста”,- говорится в сообщении МО РА.