Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտեր: Այս մասին տեղեկացնում է պաշտպանության բանակը
Երեկոյան թշնամական ուժերը ակտիվորեն կիրառել են անօդաչու թռչող սարքեր, որոնց մի մասը խոցվել է ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից: Հակառակորդը շարունակել է հրետակոծել խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես թիրախում էին հայտնվել Մարտունի, Մարտակերտ քաղաքն ու Ասկերանի շրջանի վերին ենթաշրջանի գյուղերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի որոշ ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են կատարել առաջադրված մարտական խնդիրը՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահպանելով վերահսկողության ներքո:

Ночью в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность
Ночью в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность. На отдельных участках продолжались артиллерийские бои, сообщает Армия обороны.
Вечером враг активно использовал беспилотные летательные аппараты, часть которых была сбита силами ПВО Армии обороны.
Азербайджанские вооруженные силы продолжали обстреливать мирные населенные пункты, в частности, города Мартуни, Мартакерт и села верхнего подрайона Аскеранского района.
В настоящее время на отдельных направлениях фронта идут локальные бои. Подразделения Армии обороны продолжают выполнять поставленную перед ними боевую задачу, сохраняя контроль за оперативно-тактической ситуацией.