Պաշտպանության բանակը շարունակում է հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման գործողությունները
Գիշերվա ընթացքում արցախաադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Այս մասին հաղորդում է Արցախի պաշտպանության նախարարությունը:
«Երեկոյան հակառակորդը շարունակել է հրետակոծել խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես թիրախում էին հայտնվել Մարտունին, Ասկերանի շրջանի վերին ենթաշրջանի գյուղերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի որոշ ուղղություններում: ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման գործողությունները»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Армия обороны продолжает действия по уничтожению диверсионных групп противника
Ночью в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная напряженность, сообщает Министерство обороны Арцаха.
“Вечером противник продолжал обстреливать мирные населенные пункты. Наиболее интенсивным обстрелам подверглись город Мартуни, села верхних подрайонов Аскеранского района.
В настоящее время на некоторых направлениях линии фронта идут локальные бои. Подразделения Армии обороны продолжают действия по уничтожению диверсионных групп противника”,- говорится в официальном сообщении.