Վաղ առավոտյան վերսկսվել է Արցախի խաղաղ բնակավայրերի հրթիռակոծումը
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում կայուն-լարված օպերատիվ իրադրությունն էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության հաղոդմամբ՝ կեսգիշերից հետո և վաղ առավոտյան հակառակորդը վերսկսել է Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի թիրախավորումը:
«Թշնամական ուժերի կողմից համազարկային կրակի «Սմերչ» համալիրներից հրթիռակոծության են ենթարկվել Ստեփանակերտը, Շուշին և հարակից խաղաղ բնակավայրերը:
Քիչ առաջ ՊԲ-ի հակաօդային պաշտպանության ուժերի կողմից ոչնչացվել է թշնամական հերթական «Բայրաքթար» տիպի հարվածային անօդաչուն:
ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն իրականացնել առաջադրված մարտական խնդիրները՝ օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը պահելով վերահսկողության տակ»,- նշված է Արցախի ՊՆ տարածած հաղորդագրության մեջ:

Рано утром возобновился обстрел мирных населенных пунктов Арцаха
Ночью стабильно напряженная оперативная ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта не претерпела существенных изменений.
После полуночи и рано утром противник возобновил обстрел мирных населенных пунктов Республики Арцах.
“Из РСЗО “Смерч” были обстреляны Степанакерт, Шуши и соседние мирные населенные пункты. Немногим ранее силы ПВО Армии обороны сбили очередной вражеский ударный беспилотник “Байрактар”.
Подразделения АО продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи, сохраняя контроль за оперативно-тактической ситуацией”,- говорится в сообщении Минобороны Арцаха.