Ադրբեջանը կիրառել է արգելված սպիտակ ֆոսֆոր պարունակող զինատեսակ. մարտերը շարունակվում են
Ադրբեջանի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում գիշերվա ընթացքում շարունակվել են լրահետախուզման և կրակային խոցման միջոցառումները: Ոչնչացվել է թշնամական մեկ ավտոմեքնա՝ բեռնված զինամթերքով: Այս մասին տեղեկանում է Արցախի ՊԲ-ն։
Ուժերի դասավորվածությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջող պաշտպանական մարտեր են վարել հյուսիս-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Հայկական զորքերի կողմից խոցվել են նաև թշնամական 1 տանկ, 1 հետևակի մարտական մեքենա և 5 անօդաչու թռչող սարք:
Առավոտյան վերսկսվել են մարտական գործողությունները նշված ուղղություններում: Ադրբեջանը շարունակում է բացի պաշտպանական բնագծերից թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները: Ադրբեջանական ուժերը կիրառել են նաև Ժնևյան կոնվենցիաներով արգելված և քիմիական զենքի տարրեր (սպիտակ ֆոսֆոր) պարունակող զինատեսակ:

Азербайджан применил боеприпасы с белым фосфором, запрещенным Женевскими конвенциями. Бои продолжаются
Ночью в районах размещения азербайджанских группировок продолжались информационно-разведывательная деятельность и мероприятия по поражению огневых точек. Уничтожен вражеский автомобиль с боеприпасами. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
Расстановка сил на всех линиях фронта осталась неизменной. Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои на северо-востоке, на южном и юго-западном направлениях. Армянские войска поразили также 1 вражеский танк, 1 БМП и 5 беспилотников.
Утром боевые действия на указанных направлениях возобновились. Азербайджан продолжает обстреливать не только оборонительные рубежи, но и мирные населенные пункты и гражданские инфраструктуры.
Азербайджан применил также вооружение, содержащее запрещенные Женевскими конвенциями химические элементы (белый фосфор).