Մարտունու հրթիռակոծության հետևանքով մահացել է 1 քաղաքացիական անձ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ երեկ կայացած հանդիպումից և հումանիտար հարցերի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունից հետո Ադրբեջանը հոկտեմբերի 31-ի առավոտվանից շարունակել է թիրախավորել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը:
Առավոտյան հրթիռակոծվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերը և կենտրոնական շուկան, որտեղ որևէ ռազմական նշանակության օբյեկտ տեղակայված չէ: Հրթիռային հարվածների հետևանքով քաղաքին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՄԻՊ գրասենյակը, հրետակոծության է ենթարկվել նաև Մարտունու շրջանի Հերհեր գյուղը, որի հետևանքով իր տանը զոհվել է մեկ քաղաքացիական անձ՝ 59-ամյա Ապրես Ադամյանը:
Հրթիռահրետանային հարվածներ են հասցվել նաև Մարտունի, Մարտակերտ և Շուշի քաղաքներին: Տուժածների և նյութական վնասի վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են:

After the meeting mediated by the OSCE Minsk Group Co-chairs and the agreements reached on humanitarian issues, Azerbaijan has been targeting the civilian communities of Artsakh since the morning of October 31. In the morning, the residential areas and the central market of the capital Stepanakert were struck, where no military object is located. The city was severely damaged by missile strikes.
As reported by the Artsakh Ombudsman's Office the village of Herher in the Martuni region was also shelled, as a result of which one civilian, 59-year-old Apres Adamyan, was killed in his house. The towns of Martuni, Martakert, and Shushi were also struck by artillery and heavy missiles. The data on the civilian victims and material damage are being clarified.