Մարտունու հրթիռակոծության հետևանքով մահացել է 1 քաղաքացիական անձ
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ երեկ կայացած հանդիպումից և հումանիտար հարցերի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունից հետո Ադրբեջանը հոկտեմբերի 31-ի առավոտվանից շարունակել է թիրախավորել Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերը:
Առավոտյան հրթիռակոծվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտի բնակելի թաղամասերը և կենտրոնական շուկան, որտեղ որևէ ռազմական նշանակության օբյեկտ տեղակայված չէ: Հրթիռային հարվածների հետևանքով քաղաքին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՄԻՊ գրասենյակը, հրետակոծության է ենթարկվել նաև Մարտունու շրջանի Հերհեր գյուղը, որի հետևանքով իր տանը զոհվել է մեկ քաղաքացիական անձ՝ 59-ամյա Ապրես Ադամյանը:
Հրթիռահրետանային հարվածներ են հասցվել նաև Մարտունի, Մարտակերտ և Շուշի քաղաքներին: Տուժածների և նյութական վնասի վերաբերյալ տվյալները ճշտվում են:

В Мартуни из-за ракетного обстрела погиб один мирный житель
После состоявшейся встречи при посредничестве сопредседателей минской группы ОБСЕ и после достигнутых договоренностей по гуманитарным вопросам, Азербайджан с утра 31-ого октября продолжил нацеленные атаки на гражданские населенные пункты Арцаха.
Утром были обстреляны жилые кварталы столицы Степанакерта и центральный рынок, где не расположены никакие объекты военного назначения. В последствии ракетных обстрелов городу было нанесено большой материальный ущерб.
По данным Защитника по правам человека Арцаха, обстрелу подверглось село Гергер Мартунинского района, в результате которого в своём доме погиб 59 летний Апрес Адамян.
Также были нанесены ракетно-артиллерийские удары по городам Мартуни, Мартакерт и Шуши. Данные о пострадавших и материальном ущербе уточняются.