Հակառակորդը հարվածներ է հասցրել Մարտունուն և Ասկերանի շրջանի գյուղերին
Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերն անհանգիստ է եղել Արցախի Մարտունի քաղաքում և հարակից բնակավայրերում։ Քաղաքի վրա կիրառվել է ռազմական ավիացիա։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Ռմբակոծության հետևանքով կան բազմաթիվ ավերածություններ։ Մարտունու ուղղությամբ թշնամու վայրագությունը վերսկսվել է նաև լուսաբացին։
Գիշերը հրետակոծվել է Ասկերանի վերին ենթաշրջանի գյուղերը։ Գրադ և սմերչ կայանքներից թշնամին կրակ է բացել Ավետարանոց և Սզնեք համայնքների ուղղությամբ։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում տուժածներ չեն եղել։ Նյութական վնասների չափը ճշտվում է»,- ասվում է ԱԻՊԾ-ի հաղորդագրությունում։

Противник нанес удары по Мартуни и селам Аскеранского района
В ночь с 31-го на 1-е ноября неспокойно было в городе Мартуни и прилегающих населенных пунктах Арцаха. В направлении Мартуни была применена авиация, сообщает Госслужба чрезвычайных ситуаций Арцаха.
“Вследствие бомбардировки имеются многочисленные разрушения. На рассвете враг возобновил жестокие действия в направлении Мартуни.
Ночью были обстреляны села верхнего подрайона Аскерана. Враг наносил удары из РСЗО “Смерч” и “Град” по селам Аветараноц и Сзнек. Пострадавших среди гражданского населения нет. Размер материального ущерба уточняется”,- говорится в сообщении ГСЧС Арцаха.