Պաշտպանության բանակը գերեվարել է սիրիացի վարձկան Յուսուֆ Ալաաբեթ ալ Հաջիին (տեսանյութ)
Պաշտպանության բանակի (ՊԲ) ստորաբաժանումները մարտական գործողությունների ընթացքում գերեվարել են հերթական սիրիացի վարձկանին, որը, ինչպես պարզվել է նախնական հարցաքննության ժամանակ, Սիրիայի Իդլիբ նահանգի Ջեսրալ Շուուր շրջանի Զիյադիյա գյուղի բնակիչ, 1988թ. ծնված Յուսուֆ Ալաաբեթ ալ Հաջին է: Այս մասին տեղեկացնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Ամուսնացած է, ունի 5 երեխա:
«Արցախում, իր խոսքերով, «քաֆիրների» (անհավատների) դեմ կռվելու համար նրան խոստացվել է ամսական 2000 դոլար վարձավճար ու ևս 100 դոլար «պարգևավճար»՝ ամեն «քաֆիրի» գլուխ կտրելու համար»,- հայտնել է ՊՆ խոսնակը:

Армия обороны взяла в плен сирийского наемника Юсуфа Алаабета аль-Гаджи
Подразделения Армии обороны в ходе боевых действий взяли в плен очередного сирийского наемника. Им оказался житель села Зиядия района Джесрал Шуур сирийской провинции Идлиб Юсуф Алаабет аль-Гаджи, 1988 г.р. Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян.
Наемник женат, имеет пятерых детей.
Во время предварительного допроса аль-Гаджи рассказал, что за участие в войне против “кафиров” (неверных) ему обещали 2000 долларов в месяц и еще “премию” в 100 долларов за каждую отрезанную голову “кафира”, сообщила пресс-секретарь МО.