Գիշերվա ընթացքում տարբեր ինտենսիվությամբ մարտերը շարունակվել են. իրադրությունն առաջնագծում
Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական ճակատային գծում տարբեր ինտենսիվությամբ ընթացել են մարտական գործողություններ: Որոշ ուղղություններում ծավալվող թշնամական շարասյուները հայտնաբերվել և ոչնչացվել են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
«Հակառակորդը շարունակել է նաև հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել խաղաղ բնակավայրերին: Հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը փորձել է առաջնագծին մոտեցնել զրահատեխնիկա: ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում խոցվել է թշնամական 1 տանկ, իսկ մնացածները հետ են քաշվել:
Ներկա պահին օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ վերահսկողության ներքո»,- նշված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ночью продолжались бои различной интенсивности: ситуация на границе
Ночью на линии арцахско-азербайджанского фронта продолжались боевые действия различной интенсивности, сообщает Армия обороны. На некоторых направлениях подразделениями АО были обнаружены и уничтожены вражеские колонны.
“Противник продолжает также наносить ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам. На северо-восточном направлении вражеская бронетехника попыталась приблизиться к передовой, но в результате действий подразделений Армии обороны был сбит один танк, остальные отступили.
На данный момент оперативно-тактическая ситуация продолжает оставаться под контролем Армии обороны”,- говорится в сообщении.