Հակառակորդը շարունակում է գրոհել. օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ է
Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ նոյեմբերի 1-ին՝ ժամը 20:30-ից 23:40-ն ընկած ժամանակահատվածում, թեժ մարտեր են ընթացել ադրբեջանա-արցախյան ճակատային գծի հյուսիսարևմտյան հատվածում:
«Մասնավորապես ՊԲ երկու հանգուցային դիրքի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը վաշտի կազմով ձեռնարկել է հարձակում, որը միջդիրքային համառ մարտերի արդյունքում բանակային ստորաբաժանումների կողմից կասեցվել է:
Թշնամին մեծ կորուստներով դիմել է փախուստի:
Փախչող հակառակորդը արգելափակվել է ձորերից մեկում, և հայկական ուժերը ականանետային դիպուկ կրակով շարունակել են վերջինիս լիակատար ոչնչացման գործողությունը:
Նույն ուղղությամբ հակառակորդը ևս մեկ հարձակում է ձեռնարկել դասակի կազմով, որը նույնպես ՊԲ-ի կողմից ժամանակին հավաստանշվել ու ձեռնարկված գրագետ գործողությունների շնորհիվ կասեցվել է:
Մեր ստորաբաժանումները հետապնդել են փախչող թշնամուն և ոչնչացրել նրան: Ներկա պահին ճակատային գծի տվյալ հատվածում օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ-ի ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»,- ասվում է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Противник продолжает атаковать: оперативно-тактическая ситуация находится под контролем подразделений АО
По сообщению Армии обороны, 1 ноября в период с 20:30 до 23:40 на северо-западном участке линии азербайджано-арцахского фронта шли ожесточенные бои.
“В частности, рота противника предприняла атаку в направлении двух ключевых позиций Армии обороны. В результате упорных боев армейские подразделения пресекли попытку наступления врага, который, понеся большие потери, обратился в бегство.
Убегающий противник был заблокирован в одном из ущелий, где армянские силы точным минометным огнем продолжили действия по его полному уничтожению.
Еще одну попытку наступления на том же направлении противник предпринял в составе взвода, но она также была пресечена благодаря своевременным грамотным действиям Армии обороны.
Наши подразделения преследовали убегающего врага и уничтожили его. В настоящий момент оперативно-тактическая ситуация на данном участке фронта находится под полным контролем подразделений Армии обороны”,- говорится в сообщении АО.