Գիշերվա ընթացքում ՊԲ զորքերը պաշտպանողական մարտեր են վարել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում
ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է, որ նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերվա ընթացքում ՊԲ զորքերը պաշտպանողական մարտեր են վարել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում:
«Յուրային ստորաբաժանումները դիպուկ կրակով նշված հատվածներում խոցել են հայտնաբերված ավտոմոբիլային տեխնիկան, կենդանի ուժը, ինչպես նաև 1 տանկ:
Արևելյան ուղղությամբ ճակատային գծի փոքր հատվածում, մարտավարական նկատառումներից ելնելով, ՊԲ ուժերը հետ են քաշվել՝ զբաղեցնելով հետագա մարտական գործողությունների համար առավել նպաստավոր բնագծեր: Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հասցրել է դիպուկ կրակային խոցում՝ պատճառելով կորուստներ և ստիպելով հետ շպրտվել ելման դիրքեր:
Բանակային ստորաբաժանումները լռեցրել են նաև հյուսիսային ուղղությամբ թշնամական ուժերի նախահարձակ ակտիվությունը: Այս պահին մարտավարական առավելությունը իր կողմը թեքելու թշնամական ուժերի փորձերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարակն իրադրությունը», - նշված է գրառման մեջ:

Ночью АО вела оборонительные бои на восточном, юго-западном и южном направлениях
В ночь со 2-го на 3-е ноября войска Армии обороны вели оборонительные бои на восточном, юго-восточном и южном направлениях, сообщила на своей странице в Фейсбуке пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян.
“На указанных участках наши подразделения метким огнем поразили обнаруженную автомобильную технику, живую силу и 1 танк.
На небольшом участке к востоку от линии фронта силы АО, исходя из тактических соображений, отошли, заняв более благоприятные рубежи для дальнейших боевых действий. Утром Армия обороны метким огнем поразила на южном направлении технику и живую силу врага, причинив ему потери и отбросив на исходные позиции. Армейские подразделения подавили также наступательную активность вражеских сил на севере. На данный момент противник продолжает попытки добиться тактического преимущества. Армия обороны контролирует оперативно-тактическую ситуацию”,- написала Ш.Степанян.