ՊՆ. Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե ՀՀ ԶՈւ-ն Ֆիզուլի քաղաքը և շրջակա գյուղերը կրակի տակ է առել, սուտ է
ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն իր ֆեյսբուք էջում գրել է, որ ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե, ՀՀ ԶՈւ-ն Ֆիզուլի քաղաքը և շրջակա գյուղերը կրակի տակ է առել սուտ է.
«Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե, իբր, ՀՀ ԶՈւ-ն Ֆիզուլի քաղաքը և շրջակա գյուղերը կրակի տակ է առել «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգից, անհեթեթություն է: Հայաստանի տարածքից նշված ուղղությամբ որևէ տիպի կրակ չի վարվել»:

МО РА: заявление азербайджанской стороны об обстреле вооруженными силами Армении города Физули и прилегающих сел - ложь
Заявление азербайджанской стороны о том, что вооруженные силы Армении обстреливают город Физули и прилегающие к нему села, - ложь, написала на своей странице в Фейсбуке пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян.
“Заявление азербайджанской стороны о том, что вооруженные силы РА якобы обстреливают из реактивных систем залпового огня “Смерч” город Физули и прилегающие к нему села, абсурд. С территории Армении огонь какого-либо типа в указанном направлении не ведется”,- отметила Ш.Степанян.