Շարունակվում են ադրբեջանակն ուժերի ոչնչացման գործողությունները
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանն իր ֆեյսբուք էջում գրել է, որ շարունակվում են թշնամական ուժերի ոչնչացման գործողությունները։
«Վերջին օրերին տեղի ունեցած և առայսօր հարավ-արևելյան ճակատային գծում (Շեխեր-Կարմիր Շուկա – Թաղավարդ բնագիծ) շարունակվող մարտական գործողությունների արդյունքում ՊԲ ուժերն ու կամավորականները հակառակորդի համար իսկական «դժոխք» են կազմակերպել մեր անտառներում ու ձորերում:
Թշնամական ահաբեկչական խմբավորումները, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները կրել ու շարունակում են կրել մարդկային ու ռազմատեխնիկական մեծ կորուստներ:
Թշնամական ուժերի տեղաբաշխման շրջաններում ներկա դրությամբ շարունակվում են լրահետախուզման և կրակային խոցման գործողությունները», - նշել է ՊՆ խոսնակը:

Продолжаются действия по уничтожению сил врага
Пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян сообщила на своей странице в Фейсбуке о продолжении действий по уничтожению вражеских сил.
“В результате действий, происходивших в последние дни, а также боевых действий, продолжающихся до сих пор на юго-восточном направлении линии фронта (рубеж Шехер-Кармир Шука-Тагавард), силы Армии обороны и добровольцы устроили врагу настоящий “ад” в наших лесах и ущельях.
Вражеские террористические группировки и подразделения спецназа продолжают нести большие потери в живой силе и бронетехнике.
На данный момент продолжаются действия по сбору разведданных в районах размещения сил врага и огневому поражению”,- отметила пресс-секретарь МО.