Ինտենսիվ մարտական գործողություններ են ընթանում ճակատային գծի արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում. Արծրուն Հովհաննիսյան
Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ արցախաադրբեջանական հակամարտության գոտում մարտերը շարունակվում են: Հատկապես ինտենսիվ մարտական գործողություններ են ընթանում ճակատային գծի արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում:
«ՊԲ ստորաբաժանումների գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը շարունակում է կրել զինտեխնիկայի և կենդանի ուժի կորուստներ, մասնավորապես՝ արևելյան ուղղությամբ ժամը 14:10-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել է թշնամական ուժերի 2 տանկ, ինչպես նաև առգրավվել 1 հետևակի մարտական մեքենա»,- հայտնում է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Intensive Battles In the East and Southeast Frontline, Says Armenian Defense Ministry Official
Armenian Defense Ministry Special Representative Artsrun Hovhannisyan reports that fighting in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone continues, and that it is especially intense in the eastern and south-eastern directions of the front line.
"As a result of the competent actions of the Artsakh Defense Army, the enemy continues to suffer losses of military equipment. Around 14:10 in the eastern direction, two enemy tanks were destroyed, and one infantry combat vehicle was captured, " Hovhannisyan reports.