Ինտենսիվ մարտական գործողություններ են ընթանում ճակատային գծի արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում. Արծրուն Հովհաննիսյան
Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ արցախաադրբեջանական հակամարտության գոտում մարտերը շարունակվում են: Հատկապես ինտենսիվ մարտական գործողություններ են ընթանում ճակատային գծի արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում:
«ՊԲ ստորաբաժանումների գրագետ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը շարունակում է կրել զինտեխնիկայի և կենդանի ուժի կորուստներ, մասնավորապես՝ արևելյան ուղղությամբ ժամը 14:10-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ոչնչացվել է թշնամական ուժերի 2 տանկ, ինչպես նաև առգրավվել 1 հետևակի մարտական մեքենա»,- հայտնում է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

На восточном и юго-восточном направлениях фронта идут интенсивные боевые действия – Арцрун Ованнисян
Представитель Министерства обороны Арцрун Ованнисян сообщил, что бои в зоне азербайджано-арцахского конфликта продолжаются. Наиболее интенсивные боевые действия идут на восточном и юго-восточном направлениях линии фронта.
“В результате грамотных действий подразделений Армии обороны противник продолжает нести потери в живой силе и бронетехнике. В частности, около 14.10 на восточном направлении подразделения Армии обороны уничтожили 2 танка и конфисковали одну боевую машину пехоты”,- сообщил Арцрун Ованнисян.