Պաշտպանության բանակը Շուշիի ուղղությամբ հակառակորդի ոչնչացման գործողություններ է իրականացնում
Շուշիի ուղղությամբ իրականացվում են հակառակորդի հայտնաբերված խմբի շրջափակման և ոչնչացման գործողություններ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Ավելի ուշ, Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ հայտնելով, որ գիշերվա ընթացքում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Հակառակորդը շարունակել է, բացի պաշտպանության բանակի դիրքերից, հրթիռահրետանային կրակի տակ պահել նաև խաղաղ բնակավայրերը: Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Կեսգիշերից հետո Ադրբեջանի զինված ուժերի դիվերսիոն խումբը փորձել է հաջողության հասնել Շուշիի ուղղությամբ, սակայն հանդիպելով բանակային ստորաբաժանումների և կամավորականների կազմակերպված դիմադրությանը և կրելով մեծաթիվ կորուստներ՝ հետ է շպրտվել: Ներկա պահին հայտնաբերված թշնամական խմբի շրջափակման ու ոչնչացման գործողությունները շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկում են Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները:

В направлении Шуши осуществляются действия по уничтожению противника
В направлении Шуши осуществляются действия по окружению и уничтожению обнаруженных групп противника. Об этом сообщила на своей странице в Фейсбуке пресс-секретарь Министерства обороны Шушан Степанян.
Позже Министерство обороны Арцаха распространило сообщение о том, что ночью на всех направлениях линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность. Противник продолжал вести ракетно-артиллерийский огонь не только по позициям Армии обороны, но и по мирным населенным пунктам. Среди гражданского населения есть пострадавшие.
После полуночи диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана пыталась добиться успеха в направлении Шуши, однако, натолкнувшись на организационное сопротивление армейских подразделений и добровольцев, была отброшена с большими потерями. На данный момент действия по окружению и уничтожению обнаруженной вражеской группы продолжаются.